top of page
 • „Aic ir nigdi nepasduoc! (Juozas Averka)

   

  Šitus marškinėlius sukūrėm rangdami antrų „Čiulba ulba“, katris vyko Juozo Averkos gimtan Marcinkonių kaimi, 2021 m. vasarų.

   

  Šitus žodzus išgirdom video kasetėn, kur Juozas Averka porina, kap lenkmecu dyrbo šventų knygnešio darbų: nakciu 25 km traukdavo in Merkinį, pajimdavo ryšulius lietuviškų knygų ir tadu keliaudavo visų kelių atgalios ligi Marcinkonių bažnyčios, kur po svirnu pakavodavo šitų turtų. Po to dalydavo skaicyc pacikimiem kaimo žmonėm. Kap žymus tautosakos pateikėjas, rinkėjas, knygnešys ir tramcinys porino, baisu būdavo kirsc demarkacinį linijų, ba gałėjai tį ir su lenkų pasieniecais susdūrc. Ale sakydavo su bendražygiais: „Aic ir nigdi nepasduoc!“

   

  Šitų posakį, inkvėpci Juozo Averkos narsumo ir pasišvencimo tokiam raikalu, sekas ir savo gyvenimam pristaikyc – nieko nesbijokim, darykim kas mum skyrta ir šventa yra!

   

  Marškinėliai cinka ir vyram, ir moteriškom. Sekas pasrinkc dzydzį ir spalvų.

   

  Marškinėlių sudėcis – 100% medzvilnė.

   

  Spauda uždėta šilkograpijos būdu.

   

  Jūs ragit pescivalio atribucikų, katroj liko kuparan po paskucinio pescivalio. Jei nerandat savo išmieros ar norimos spalvos, lukterkit – besrangdami penktam „Čiulba ulba“ ruošim naujų kolekcijų, katrų seksis apžūrėc gyvai ir insigyc pescivalin (liepos 11–14 dzienom)!

  Marškinaicai NEPASDUOC (J. Averka)

  16,00 €Price
  Spalva: juoda
  bottom of page